Informacja dla odwiedzających
Zgodnie z regulaminem odwiedzin oraz wytycznymi dotyczącymi bezpieczeństwa epidemiologicznego, wszystkie osoby wchodzące na oddziały szpitalne mają obowiązek pozostawienia odzieży wierzchniej (kurtki, płaszcze, kożuchy) w bezpłatnej szatni głównej.
Wnoszenie odzieży wierzchniej na sale chorych jest zabronione!
Niestosowanie się do powyższych zasad skutkuje:
• Zagrożeniem sanitarnym – przenoszeniem drobnoustrojów i alergenów bezpośrednio do środowiska pacjenta.
• Zastawieniem dróg ewakuacyjnych – odzież wierzchnia na krzesłach lub łóżkach utrudnia dostęp personelu medycznego do chorego w sytuacjach nagłych.
Personel oddziału ma prawo odmówić wstępu na salę chorych osobie z odzieżą wierzchnią lub zobowiązać ją do niezwłoczne opuszczenie oddziału.
Bezpłatna szatnia znajduje się na parterze budynku głównego szpitala (za windami)
Godziny otwarcia szatni:
- poniedziałek–piątek: 7:00–16:00
- sobota–niedziela: 10:00–17:00
Pacjenci hospitalizowani na oddziałach szpitalnych odzież wierzchnią pozostawiają w depozycie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, tel. 48 361 48 35
Data aktualizacji: 27.04.2026









