szpital slajd2Informujemy, że wznawiamy planowe przyjęcia pacjentów na oddziały szpitalne naszej placówki przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

 

Epidemia koronawirusa trwa, zatem by zmniejszyć ryzyko rozprzestrzenienia się wirusa SARS-CoV-2, obowiązują zasady bezpieczeństwa, czyli: telefoniczne ustalenie terminu lub przyjęcia do szpitala (ta zasada nie dotyczy przypadków nagłych), pomiar temperatury przy wejściu do szpitala, wywiad epidemiologiczny przeprowadzany z pacjentem, jak również stosowanie środków ochrony osobistej (maseczka, dezynfekcja rąk).

 

Terminy przyjęć planowych, które były odwołane, należy ponownie ustalić telefonicznie. W tej sprawie sekretarki medyczne poszczególnych oddziałów będą kontaktować się z pacjentami i proponować nowy termin przyjęcia oraz termin zgłoszenia się na wymaz w kierunku SARS-CoV-2.

 

Kolejność wykonywanych zabiegów jest zgodna z kolejką oczekujących funkcjonującą na danym oddziale. Pacjent zapisany na planowy zabieg, który ze względu na rozwój epidemii koronawirusa został przesunięty w czasie, jest poinformowany telefonicznie przez szpital o nowym terminie zabiegu i to pacjent decyduje, czy podda się operacji w tym czasie czy też nie. Jeśli tak, wówczas maksymalnie dwa dni przed przyjęciem do szpitala jest zobowiązany wykonać test na obecność koronawirusa w ambulatorium, które znajduje się na parterze naszego szpitala (wejście od strony SOR-u) od poniedziałku do piątku w godzinach od 14 do 18.

 

Kiedy pacjent otrzyma negatywny wynik na koronawirusa, w wyznaczonym terminie stawia się w Izbie Przyjęć Planowych (wejście od strony SOR-u) w dni robocze w godzinach od 7:30 do 14:00 (tel. 48 361 36 80).

 

Pacjenci, którzy są zaszczepieni dwiema dawkami szczepionki, powinni przedstawić certyfikat wykonanego szczepienia. O ilości przyjęć planowych każdorazowo decyduje kierownik danego oddziału.

 

W przypadku wątpliwego wywiadu epidemiologicznego lub zgłaszanych przez pacjenta objawów takich, jak kaszel, gorączka lub inne, lekarz ma prawo odmówić przyjęcia pacjenta i wyznacza mu inny termin.