Z radością informujemy, że projekt nr 41 zgłoszony do II edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza dotyczący modernizacji lądowiska przy Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym w Radomiu znalazł się w gronie zwycięzców.

 

LĄDOWISKO

Uzyskał 2235 głosów i uplasował się na trzecim miejscu wśród projektów z puli ogólnowojewódzkiej. To oznacza, że w przyszłym roku szpital rozpocznie prace remontowe na lądowisku. Koszt inwestycji to prawie milion złotych.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy oddali głos na ten projekt. Cieszymy się, że widzicie Państwo potrzebę inwestowania i rozwoju naszego szpitala.

 

Dzięki temu lądowisko przy MSS będzie spełniało nie tylko obowiązujące wymogi prawne (Rozporządzenie Ministra Zdrowia w sprawie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z 2019 roku), ale przede wszystkim będzie służyć nam wszystkim. Z tego lądowiska korzysta nie tylko nasz szpital, ale również miejska placówka przy ul. Tochtermana. W sytuacji zagrożenia życia, transport lotniczy daje największe szanse na przeżycie. Cieszymy się, że dla Państwa to też jest ważne.