Do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu trafi niespełna dwa mln zł na realizację dwóch zwycięskich projektów zgłoszonych do III edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Wszystko za sprawą radomian i mieszkańców okolicznych gmin, którzy oddali swoje głosy właśnie na nie. Dzięki funduszom z BOM zostaną zmodernizowane drogi dojazdowe do m.in. nowego budynku Rehabilitacji dla Dzieci oraz zostanie wykonany remont hydroforni przyszpitalnej. Dziękujemy wszystkim za oddane głosy!
W środowe przedpołudnie pod nową siedzibą Rehabilitacji dla Dzieci odbyła się konferencja prasowa poświęcona wynikom III edycji Budżetu Obywatelskiego Mazowsza. Na wydarzeniu obecni byli: Rafał Rajkowski, wicemarszałek województwa mazowieckiego, Łukasz Skrzeczyński, członek Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu, Dawid Ruszczyk, dyrektor Delegatury UMWM w Radomiu, Andrzej Janik, kierownik budowy nowej siedziby Rehabilitacji dla Dzieci oraz pomysłodawcy radomskich projektów, które zwyciężyły w tegorocznym głosowaniu: Katarzyna Wojtysiak i Łukasz Molenda. Wicemarszałek Rafał Rajkowski podkreśla, że na projekty z regionu radomskiego oddanych zostało aż 6,1 tys. głosów.
- Zgłoszone pomysły znalazły duże uznanie mieszkańców. Wśród projektów, które będą realizowane w naszym regionie, mamy zarówno inwestycje w naszych szpitalach, jak i propozycje kulturalne. Zdecydowanym zwycięzcą tegorocznego Budżetu Obywatelskiego Mazowsza jest Mazowiecki Szpital Specjalistyczny w Radomiu, który zrealizuje dwa projekty. W ramach puli ogólnowojewódzkiej zmodernizuje wewnętrzne drogi dojazdowe i chodniki, co znacznie ułatwi komunikację pacjentom i ich rodzinom, a także kadrze medycznej. Z kolei w ramach projektów regionalnych szpital przeprowadzi modernizację własnego ujęcia wody pitnej i budynku hydroforni – wylicza wicemarszałek.
Projekt 82 pod hasłem "Modernizacja wewnętrznych dróg i chodników udostępnionych dla ludności na terenie Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego Sp. z o.o. w Radomiu" otrzymał 1141 głosów i tym samym uplasował się na piątym miejscu z jedenastu projektów w puli ogólnowojewódzkiej. Natomiast projekt 102 pt. "Modernizacja własnego ujęcia wody pitnej i Budynku Hydroforni w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym Sp. z o.o. w Radomiu" z liczbą 728 głosów jest jednym z czterech projektów, które będą realizowane z funduszy z BOM w regionie radomskim.
- To już trzeci raz, kiedy pieniądze z BOM trafiają do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu. W pierwszej edycji dzięki funduszom z BOM kupiliśmy dwie karetki transportowe, w drugiej udało się pozyskać pieniądze na modernizację lądowiska przyszpitalnego, w trzeciej prawie dwa miliony złotych na gruntowny remont hydroforni i remont dróg dojazdowych do m.in. nowo zmodernizowanej Rehabilitacji dla Dzieci. To wszystko dzięki głosom radomian i mieszkańców ościennych gmin. Dziękujemy Wam za to. Cieszymy się, że i nam i Wam zależy na zwiększeniu komfortu pacjentów, ich rodzin i bliskich, personelowi naszej placówki. Jeszcze raz bardzo Wam dziękuję w imieniu swoim i całego Zarządu Szpitala – mówi Łukasz Skrzeczyński, członek Zarządu Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego w Radomiu.
Projekt o nr 82 zakłada, iż z uzyskanych funduszy z Budżetu Obywatelskiego Mazowsza w 2023 r. wymieniona zostanie nawierzchnia drogi dojazdowej oraz płyty chodnikowe, które przysłużą się do zwiększenia komfortu, a przede wszystkim bezpieczeństwa dojazdu do nowo powstałego budynku Rehabilitacji dla Dzieci, Punktu Wymazów, Punktu Szczepień COVID-19, Zakładu Patomorfologii, kuchni szpitalnej oraz pralni. Obecnie dojazdy do wyżej wymienionych budynków są w bardzo złym stanie technicznym. Realizacja tej inwestycji z pewnością zwiększy komfort przede wszystkim małych pacjentów, którzy wraz z opiekunami będą dojeżdżać na ćwiczenia do nowej siedziby Rehabilitacji dla Dzieci.
Natomiast projekt o nr 102 to priorytetowa inwestycja dla szpitala na radomskim Józefowie, bowiem hydrofornia zabezpiecza całą placówkę w wodę pitną. Korzystają z niej m.in. pacjenci, personel i odwiedzający. By polepszyć jakość wody, jej smak i zapach, ustabilizować parametry wody czystej i zapewnić jak najwyższe warunki zdrowotne oraz sanitarne naszym pacjentom, hydrofornia musi być zmodernizowana. Trzeba wymienić przestarzałe i wyeksploatowane urządzenia do filtracji i magazynowania wody. Hydrofornia nie była remontowana od ponad 40 lat. Dla bezpieczeństwa szpitala będą również zmodernizowane zbiorniki p.poż.
Podczas spotkania goście oraz przedstawiciele mediów zwiedzili nową siedzibę Pracowni Fizjoterapii dla Dzieci, która już jesienią zostanie oddana do użytku. Na dzieci czeka ok. dziewięć sal do ćwiczeń – przestronnych pomieszczeń klimatyzowanych, kolorowych, które zapewnią małym pacjentom komfort i intymność, co sprawi, że ćwiczenia będą efektywniejsze. Będą też specjalne sale do hydroterapii i fango. W budynku znajdą się również gabinety lekarskie, pomieszczenia socjalne, recepcja, specjalne pomieszczenia dla Archiwum Zakładowego. Budynek będzie dostosowany do osób ze szczególnymi potrzebami (podjazd, winda, podnośnik dla niepełnosprawnych). Koszt inwestycji wynosi ok. 14,5 mln zł. Pieniądze te pochodzą ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.